Milly og Oddny med flere på besøk

Denne nyheten er fra
2025
og kan være utdatert.

Tirsdag 6. mars hadde vi gleden av å få besøk av Oddny Omdal og Milly og Svenn Jarle Iversen på formiddagstreff. De fleste kjenner dem som Milly og Oddny, som gjennom mange tiår har sunget og delt Guds ord.

7
.
5
.
2025

Det var mange som hadde funnet veien til Filadelfia Kristiansand denne tirsdagen for å høre Milly og Oddny synge og spille. De var godt hjulpet av Milly sin ektemann Svenn Jarle Iversen, som også spilte og delte fra Guds ord - samt Oddny sin sønn Morgan Omdal, Helge Johannesen og Tom Georg Gabrielsen.

Det var fullt hus denne tirsdags formiddagen og folk koste seg. Milly og Oddny er jo blitt ett begrep etter den lange og tro tjenesten de har hatt, og sangrepertoaret har blitt bredt opp gjennom årene. Selv om de påsto at stemmene ikke var de samme som tidligere, var det nok ikke mange som tenkte på det denne formiddagen.

Irene Stenberg ledet møtet som ble innledet av Liv Kaland Fjellstad.

Svenn Jarle Iversen snakket litt om strengen i lyspæren som ikke virket lenger, og at lyspæren dermed ikke kunne brukes til sin hensikt - selv om den fortsatt så ut som en lyspære. Vi som troende må ta vare på troen vår på en slik måte at vi ikke mister gnisten og kommer ut av det som kanskje var hensikten med livene våre.

Milly delte om såmannen og såkornet, og viktigheten av at såkornet faller i god (bekvem) jord for at det skal slå rot og spire. Det må være sol, varme og riktige forhold for at frøet skal spire. På samme måte bør vi som troende vise godhet, varme og kjærlighet til de menneskene vi møter. Når vi gjør det er vi med på å gjøre jordsmonnet hos dem som hører Guds ord klart for det som blir sådd inn, slik at ordet kan virke slik Gud vil.

Til slutt snakket Oddny om Saul, sønnen Jonatan og David. Sauls sønn Jonatan og David hadde et nært og vennskapelig forhold, mens Saul etter hvert ble misunnelig på David da han skjønte at Gud hadde utvalgt han til ny konge. Saul prøvde flere ganger å drepe David uten hell, og ble selv drept på slagmarken sammen med Jonatan.

Mange år etter Saul og Jonatan sin død spurte David om det var noen igjen i Saul sin familie som han kunne vise godhet mot. Det viste seg at det fantes en ung mann ved navn Mefibosjet som var sønn av Jonatan og som var lam i begge benene. David inviterte han til å sitte ved kongens bord for å spise sammen med han. Etter dette satt alltid Mefiboset ved kongens bord og spiste. På samme måte er vi invitert til å sitte ved kongens bord for å spise i en evighet.

Alt i alt ble det en fantastisk formiddag med mye god sang, musikk og Guds Ord. Etter samlingen fortsatte fellesskapet i trivselsstua der det ble servert rundstykke, kaffe og te. Det sosiale i etterkant av møtet betyr mye for mange, der de kan møte venner og bekjente og snakke om stort og smått.

Formiddagstreff blir arrangert annenhver tirsdag i bi-salen i oddetalsuker, og begynner klokken 11:00. Alle er hjertelig velkomne og kanskje ser vi akkurat deg neste gang?

Tekst og foto: Michel Andreas Rivas

Les videre