Bønneuke i januar

Denne nyheten er fra
2025
og kan være utdatert.

Fra søndag 11. januar til søndag 18. januar vil vi ha bønneuke i menigheten. Vi ser da fram til å bruke tid på bønn for å søke Gud og å be hver dag gjennom uka. Da kan du være med å be hjemme, og vi vil legge til rette for daglige bønnesamlinger der vi kan komme sammen å be. Pinsebevegelsens fokus for 2026 er «Jesus synlig overalt» og vi tar med oss dette temaet når vi ber at Jesus skal bli synlig i oss og rundt oss.

Bønn er selvfølgelig en viktig del at det daglige kristenlivet og livet i menigheten, men det er noe eget når vi blir enige om å komme sammen for å be og setter av tid til det. Vi tror at bønn er med på å forandre mennesker, menigheten og samfunnet, samtidig som at tiden i Guds nærvær også forandre den som ber.  
Vi ønsker virkelig at Jesus skal bli synlig i alle deler av menigheten og alle deler av samfunnet.

På bønn og lovsangsmøtet onsdag den 14. januar vil vi samle ledere og medarbeidere fra de ulike virkegreinene I menigheten. Lørdag formiddag vil det være åpent i hjørnebygget med mulighet for personlig forbønn og betjening.
I kapellet vil det være åpent for bønn mandag til fredag kl. 18:00 med unntak av onsdag da det er samling på dagtid.
Ellers vil det være fokus på bønn i våre gudstjenester på søndagene.

Vi oppfordrer deg gjerne til å sette av en eller flere timer til å be hjemme, og registrer gjerne hvilke tidspunkt nedenfor her.
Det vil også være daglige oppdateringer på sosiale medier med bønnefokus for hver enkelt dag.

PROGRAM
Søndag 11. januar kl. 11:00 Gudstjeneste. Tema: Bønn i hverdagen.
Søndag 11. januar kl. 18:00 UngVoksen (UV).
Mandag 12. januar kl. 18:00-19:00 Bønn i kapellet (åpent hus). Tema: Jesus synlig i Norge.
Tirsdag 13. januar kl. 18:00-19:00 Bønn i kapellet (åpent hus). Tema: Jesus synlig gjennom kristen enhet.
Onsdag 14. januar kl. 11:00-14:00 Bønn i kapellet (åpent hus). Tema: Jesus synlig i menigheten og virkegreinene.
Onsdag 14. januar kl. 19.30 Bønn og lovsang i bisalen. Tema: Jesus synlig i menigheten og virkegreinene.
Torsdag 15. januar kl. 18:00 Bønn i kapellet (åpent hus). Tema: Jesus synlig blant barn og unge.
Fredag 16. januar kl. 07:00 Bønn og frokost.
Fredag 16. januar kl. 12:30-14:00 Bønn med bibelskolen i kapellet (åpent hus). Tema: Jesus synlig i byen.
Fredag 16. januar kl. 18:00 Bønn i kapellet (åpent hus). Tema: Jesus synlig i byen.
Lørdag 17. januar kl. 11:00-14:00 Lovsang, undervisning og forbønn i hjørnebygget. Tema: Jesus synlig når livet blir vanskelig.
Søndag 18. januar kl. 11:00 Gudstjeneste. Tema: Misjon - Se det du ser (bli grepet av Guds hjerte).

Les videre
Registrer bønnetime her